vSphere+ Hakkında

VMware vSphere+, bulutun avantajlarını şirket içi iş yüklerine getiren abonelik tabanlı bir tekliftir. vSphere+, birbiriyle etkileşim halinde olan şirket içi ve bulut bileşenlerinden oluşur. vSphere+, bulut hizmetlerine erişimle birlikte şirket içi iş yüklerinizi bir bulut konsolundan merkezi olarak yönetmenizi sağlar.

vSphere+, sanal makinelere dayalı geleneksel iş yüklerinin yanı sıra kapsayıcılara dayalı modern iş yüklerini de destekler. Desteklenen iş yükü türlerinde vSphere+ ve vSphere arasında hiçbir fark yoktur. İş yükleriniz ESXi ana bilgisayarlarında şirket içinde çalışır. İş yüklerinizin veya şirket içi vSphere altyapınızın hiçbiri buluta taşınmaz. vSphere+ hem şirket içi hem de bulut bileşenlerinden oluşur:

Şirket içi bileşenler:

  • vCenter örnekleri ve ESXi ana bilgisayarları

  • vCenter örneklerini VMware Cloud Console'a bağlayan bulut ağ geçidi

Bulut bileşenleri:

  • Şirket içi altyapıyı merkezi olarak yönetebileceğiniz ve bulut hizmetlerine erişebileceğiniz VMware Cloud Console

  • Yöneticiler (veya BT operasyonları) ve geliştiriciler (veya DevOps) için şirket içi yetenekleri artıran ve geliştiren bulut hizmetleri vSphere+, temel vSphere gereksinimlerinin ötesinde özel bir donanım gereksinimine sahip değildir. vSphere+ hakkında daha fazla ayrıntı için bkz. https://vsphereplus.com.

Last updated